Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świątnikach Górnych

Zdjęcie promujące Porgram Czyste Powietrze, na zdjęciu są uśmiechnięci ludzie, kobieta, mężczyzna i mała dziewczynka.

Informujemy, że zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego wymagane do złożenia wniosku o uzyskanie dofinansowania w ramach Programu Czyste Powietrze, są wydawane w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społeczej w Świątnikach Górnych, ul. Krakowska 2 32-040 Świątniki Górne, 12 270 42 26 wew. 18 i 19.

Dochodem przypadającym na jednego członka danego gospodarstwa domowego jest dochód w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 111). Aby uzyskać zaświadczenie należy złożyć wypełniony formularz Żądanie wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego osobiście, za pośrednictwem poczty lub elektronicznie przez platformę ePUAP.

W ramach programu „Czyste Powietrze” właściciel budynku może ubiegać się o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła, modernizację instalacji c.o. i c.w.u., termomodernizację budynku, wentylację mechaniczną, a także dokumentację techniczną. Dofinansowanie przyznawane jest przez WFOŚiGW w zależności od dochodu, jaki właściciel budynku posiada.

Wyróżnia się dwa poziomy dofinansowania:

  • podstawowy dla osób, których dochód nie przekracza 100 000 zł rocznie,
  • podwyższony dla osób, których dochód nie przekracza 100 000 zł rocznie oraz dochód w gospodarstwie wieloosobowym wynosi mniej niż  1 564 zł netto na osobę na miesiąc lub gospodarstwach jednoosobowych dochód nie może być wyższy niż 2 189 zł  netto na miesiąc.

Aby otrzymać wyższą dotację, na wymianę „kopciucha” lub termomodernizację domu, potrzebne jest zaświadczenie o dochodach. Zaświadczenia o dochodach wydawane są przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Światnikach Górnych, na wniosek osoby zainteresowanej dofinansowaniem.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców do kontaktu z ekodoradcami Urzędu Gminy w celu uzyskania porady, złożenia wniosku o dofinansowanie, bądź też pomocy  przy wniosku o płatność do WFOŚiGW.

Rozpatrywanie wniosków i udzielanie dofinansowania wnioskodawcom to już kompetencja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Doradztwo dla mieszkańców Gminy Świątników Górnych jest bezpłatne!

 

Szczegółówe informacje dostępne są na Stronie Internetowej Programu Czyste Powietrze.

 

ZAŁĄCZNIKI:

Biuletyn Informacji Publicznej

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Instytut Psychologii Zdrowia NIEBIESKA LINIA

NIEBIESKA LINIA

Logo programu emp@tia Portal Informacyjno-Usługowy

Logo Platformy ePUAP

Logo Urzędu Pracy